Studiowanie we Wrocławiu

Wroclaw-widokMaturzysta staje przed ważnym wyborem – co dalej. Czy studiować, czy iść do pracy, czy pozostać w kraju, czy wyruszyć za granicę. Kiedy jest się pewnym, że chce się dalej uczyć, by poznawać daną dziedzinę, studiować ją, warto zastanowić się, gdzie będzie się to odbywało. Warto zapoznać się z ofertami największych akademickich miast, by wybrać to, które będzie najodpowiedniejsze. Oto Uniwersytet Wrocławski, który rok rocznie cieszy się ogromną popularnością wśród abiturientów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.
Uniwersytet we Wrocławiu jest jednym z osiemnastu państwowych uniwersytetów klasycznych w Polsce. Uczelnia kształci słuchaczy na kierunkach humanistycznych oraz ścisłych. Jego historia sięga roku 1702, kiedy powstał jako Leopoldina. Uniwersytetem w dzisiejszym kształcie stał się dopiero po wojnie, w 1945 roku. Tradycje Uniwersytetu Wrocławskiego nawiązują do uczelni niemieckich znajdujących się niegdyś na terenie miasta oraz do Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie (rok założenia to 1661). telefon-na-poczekanieUczelnia jest jedną z największych i najstarszych szkół wyższych na terenie miasta Wrocław. Szacuje się, że obecnie na uniwersytecie studiuje ponad 31 tysięcy sześćset studentów.
Jeśli ktoś zdecyduje się na studiowanie na Uniwersytecie Wrocławskim, będzie miał do wyboru aż czterdzieści sześć podstawowych kierunków na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych oraz wieczorowych. Uczelnia ma charakter interdyscyplinarny, jednak przewagę dzierżą nauki humanistyczne. Szkoła w tym zakresie liczy 10 wydziałów i jednostki ogólno uczelniane.
Kadra uniwersytecka jest na najwyższym poziomie. Na Uniwersytecie zatrudnionych jest aż 1948 pracowników naukowo-dydaktycznych. Pracuje tu 166 naukowców na stanowisku profesora zwyczajnego, aż 307 naukowców na stanowisku profesora nadzwyczajnego, 1166 adiunktów, 35 asystentów i 12 docentów. 214 naukowców zatrudnionych jest jako starszy wykładowca i wykładowca. Do tego wszystkiego na Uniwersytecie pracuje 28 osób na stanowisku lektora oraz 20 na stanowisku bibliotekarza dyplomowanego. wroclaw-wodaNie można pominąć profesorów, którzy są już na emeryturze, wciąż jednak współpracują z uczelnią, co owocuje rozwojem procesu dydaktycznego oraz współpracy międzynarodowej.
Uniwersytet Wrocławski jest bardzo popularną szkołą wyższa w Polsce. Liczba studentów sięgała blisko 31,6 tysięcy studentów, z czego aż 20 307 osób to słuchacze studiów dziennych, natomiast na zaocznych uczy się około 11 250 osób. Do tego na uczelni kształci się 1529 doktorantów.
W styczniu 2015 odbył się Webometryczny Ranking Uniwersytetów Świata, w którym Uniwersytet Wrocławski zajął 4 miejsce w Polsce, a 640 miejsce na świecie.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>