Programista

programowanieBranża IT rozwija się w tak szybkim tempie, że każda inna mogłaby jej pozazdrościć. Coraz to nowe technologie, programy, rozwiązania, a także coraz szerszy krąg zastosowania możliwości branży IT to nie lada kąsek dla chcących w przyszłości dobrze zarabiać. Dlatego wybór studiów związanych z programowaniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Wiele uczelni publicznych i niepublicznych oferuje swoim słuchaczom, studentom czy kandydatom na studentów właśnie kierunki informatyczne, w tym związane z programowaniem. Szczególnie politechniki mogą się popisać atrakcyjnymi kierunkami oraz możliwościami, jakie daje studiowanie u nich, jednak uniwersytety nie pozostają mocno w tyle. programistaDuże znaczenie na tym rynku mają szkoły prywatne, takie jak choćby Polsko-Japońska Akademia Technik Informatycznych.
Trzeba przyznać, że pomimo wielkiego zapotrzebowania na informatyków i programistów, wciąż rynek nie jest nasycony. Poszukiwani są absolwenci najlepszych szkół, którzy zajmą się programowaniem. Bardzo duża liczba programistów wybiera bowiem życie i pracę poza granicami Polski. Tymczasem rodzimy rynek, może nie tak rozwinięty jak Krzemowa Dolina, wciąż oferuje wiele ciekawych ofert pracy. Zwłaszcza zarobki oraz wszelkiego rodzaju bonusy powinny przyciągać talenty informatyczne, bowiem pensja podstawowa programisty z niewielkim doświadczeniem może zaczynać się już od 3-4 tysięcy złotych. Takim pieniądzem nie warto gardzić. Jednak jeśli za granicą programiści mają podobną stawkę tylko że w euro, nie ma o czym rozprawiać.
Aby zostać programistą nie wystarczy szybki kurs weekendowy z programowania. Choć należy zauważyć, że kursy doszkalające, poszerzające wiedzą i dające nowe kompetencje i możliwości są bardzo potrzebne i cenione. informatycyDzieje się bowiem tak, że te umiejętności i znajomości zagadnień, które jeszcze w zeszłym roku lub dwa lata temu, były czymś dodatkowym, obecnie stając się podstawową wiedzą. Wynika to właśnie z dynamicznie rozwijającego się rynku technologii informatycznych.
Każda szkoła wyższa, która rekrutuje na kierunki związane z programowaniem, oczekuje od kandydata przede wszystkim ścisłego umysłu. Kłopoty z matematyką w szkole nie są dobrą wróżbą dla studiowania informatyki. Do tego trzeba lubić komputery i samo programowanie. Trzeba się tym interesować, czytać, oglądać vlogi na ten temat. Dodatkowa wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Bardzo przydatna, a wręcz konieczna jest także co najmniej dobra znajomość języka angielskiego. Znakomita większość języków programistycznych jest właśnie po angielsku, zatem nieznajomość tego języka bardzo utrudnia pracę jako programista.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>