Studenckie państwa Europy
studenci

Miliony młodych ludzi po skończeniu szkoły średniej, mają możliwość ogromnego wybór uczelni w kraju, ale także i na świecie, wystarczy tylko odpowiedni komplet dokumentów. Zdana matura z tłumaczeniem na język angielski, dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego np. IELTS oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jak wiadomo uczelni jest niewyobrażalnie wiele, wystarczy tylko zdecydować się na jakąś i wybrać kierunek bądź kierunki studiów.
Najchętniej wybieranymi szkołami w Europie są te we Francji, na nie, bowiem decyduje się aż 250 tys. studentów z zagranicy. Państwo posiada ogromnie duży wachlarz rodzaju uczelni. Znajdziemy ok. 80 uczelni publicznych o profilach biznesowych, inżynierskich, artystycznych itp. Wybredny student może bez problemu znaleźć tu odpowiednia szkołę dla siebie to, co resztą pokazuje ilość zainteresowanych nauką w tym miejscu.

francja

Francja

Studia w Wielkiej Brytanii wybierane są szczególnie, ze względu na dwie renomowane uczelnie tj. Cambridge i Oxford. Mimo opiewanych legend, że nie ma zbyt dużych możliwości dostania się tam, uczelnie są bardzo dostępne dla obcokrajowców. Do wyboru studenci mają przeróżne zajęcia, w których sami mogą tworzyć swój indywidualny tok studiów.

cambridge-wydzial-historii

Wydzial historii w Cambridge

Wśród zagranicznych studentów również jest dość spore grono, tych, którzy chcą, bądź już studiują w Polsce. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się uczelnie w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.
Czemu wybrane, jako studenckie kraje Europy to Francja, Anglia i Polska. Ponieważ ukazuję to, iż Francja posiada najchętniej oblegane uczelnie europejskie. Słynne szkoły w UK zajmują najwyższe miejsca w Europie, jeśli chodzi o tok nauczania, natomiast Polska nasz rodzimy kraj, cieszy się dużym zainteresowaniem w stosunku do innych państw Europy.

uniwersytet-gdanski

Uniwersytet Gdanski

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>