Uniwersytet czy Politechnika?
politechnika-warszawska

Biorąc pod uwagę Uniwersytet i Politechnikę, należy zapoznać się z ich specyfiką nauczania. Wybierając Politechnikę, trzeba mieć świadomość, że jest to instytucja skupiona tylko i wyłącznie na naukach ścisłych. Idealnie odnajdą się tu osoby, wybierające typowo techniczne kierunki studiów. Ma ona, bowiem, ogromne zaplecze w postaci laboratoriów, maszyn nie zbędnych do badań typowo konstruktorskich. Nastawiona jest na osoby, które takie inżynierskie zdolności posiadają tu, bowiem nie da się czegoś wkuć, to po prostu trzeba rozumieć. Trochę inaczej wygląda to na Uniwersytetach. One w swojej ofercie kształcenia posiadają możliwość wyboru kierunków ścisłych, ale przede wszystkim nastawione są na te humanistyczne, kończące się licencjatem, bądź magistrem w zależności od chęci studenta. Uniwersytety są to takie „dorosłe szkoły” nastawione jak w liceum itp. na tzw. wkucie. Studenci przeważnie muszą wypożyczyć multum książek i nauczyć się na pamięć do egzaminów i kolokwiów. Ćwiczenia w większości prowadzone są w zwykłych salach dydaktycznych nie laboratoryjnych, co nie do końca daje możliwości poznać zagadnienia w praktyce. Oczywiście są to uczelnie niezwykle prestiżowe jednak nie najważniejsze jest by zrozumieć. Idealnie pasuję tu pewne studenckie powiedzenie tzw. 3 razy, Z, aby: zakuć, zaliczyć, zapomnieć.

uniwersytet-wroclawski

Uniwersytet Wroclawski

Dokonując wyboru kierunku studiów i uczelni na kolejne 5 lat naszego życia, należy zastanowić się dogłębnie, jaką szkołę wybrać. W kwestii doboru, niezwykle ważny jest kierunek, gdyż to on przyczynia się w szczególności do miejsca, w jakim chcemy się uczyć.

sale-laboratoryjne

Sale laboratoryjne wystepuja raczej na politechnikach

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>