Dr Metalu

ostre-granieAbiturient staje przed ważnym wyborem kierunku, na którym przez kolejne lata będzie zdobywał wiedzą, a po jego ukończeniu podejmie zatrudnienie w zbliżonym zakresie. To ważna decyzja, która często jest wynikiem kompromisu między rozumem a sercem. Na szczęście właśnie ruszył kolejny kierunek, który pozwala spełniać swoje marzenia połączone z pasją i nauką. Można zostać doktorem metalu!
To nie żart. Taką możliwość dostali właśnie wszyscy miłośnicy ostrego grania. Uczelnią, która spełnia to do tej pory nieosiągalne marzenie, jest University of Newcastle w Australii. Studia co prawda na razie dotyczą już wyższego stopnia naukowego, jakim jest doktorat, jednak już sama możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu ciężkiego grania i otrzymania za to tytułu naukowego jest wielką innowacją. zespol-muzykaKiedy znawcy muzyki metalowej wygłaszają swoje teorie i opinie, to zagiąć ich może doktor nauk o muzyce metalowej. Mało tego, za studia na tym kierunku najlepsi studenci mają możliwość otrzymania stypendium w wysokości 27.596 dolarów australijskich, czyli jakieś 19.232 dolarów amerykańskich, a to już blisko 73 tysiące złotych. Dokładniej, studia będą tyczyły się nauki o geografii społecznej w heavymetalowej kulturze. Brzmi ciekawie, prawda?
Wszyscy miłośnicy ciężkiego grania, którzy chcieliby zgłębić świat heavy metalu, mogą składać wielkie podziękowania profesorowi Simonowi Springerowi, który jest ekspertem z dziedziny geografii społecznej. Co ciekawe, na razie studia będą zajmować się relacji państwa Australii z metalem. Problematyka będzie rozpatrywana jednak zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnym. Studenci będą mogli między innymi zgłębić teksty australijskich grup heavymetalowych. Rozpatrywany będzie także problem wpływu kolonializmu na muzykę metalową w Australii. Czy zaszła tu jakaś zależność, czy muzyka heavymetalowa ewaluowała pod wpływem właśnie skutków swojej historii. heavy metalDodatkowo studenci będą zajmować się zjawiskiem unikatowego heavy metalu w Australii. Trzeba przyznać, że program studiów brzmi całkiem ciekawie, zwłaszcza kiedy ktoś lubuje się w tego typu muzyce.
Sam profesor Simon Springer przyznaje, że jest wielkim fanem tego typu muzyki i zaciekawiło go własnie to, jak kształtuje się geografia społeczna w kulturze heavy metalu. Dlatego podjął wysiłek utworzenia niniejszego kierunku. Sam przyznał, że jako student, bardzo chciałby powiedzieć innym, że studiuje wiedzę z zakresu heavy metalu. Dla wszystkich zainteresowanych studiami w Australii na Uniwersytecie w Newcastle ważna jest data sierpnia 2019, bowiem do tego czasu będą przyjmowane dokumenty rekrutacyjne. Ważne, by przyszły student metalu mógł pochwalić się licencjatem z wyróżnieniem i magisterką z geografii lub podobnych dziedzin.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>