Najchętniej wybierane studia
kierunki

Z roku na rok uczelnie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych kierunków studiów, by przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych. Jednak wśród przyszłych studentów największym powodzeniem cieszą się kierunki, które nie wywołują wcale dużego zdziwienia. Widać, że wybory młodych ludzi są „rozsądnie” przemyślane.
W tym roku zdecydowanie najwięcej kandydatów, którzy złożyli wnioski na studia było na kierunkach: informatyka, prawo, zarządzanie oraz budownictwo. Typowe bezpieczne zawody, w których zawsze znajdzie się jakieś zatrudnienie, aby godnie żyć i nie martwić się o brak pieniędzy do końca miesiąca. W wielu przypadkach czysta ekonomia, nie specjalne zainteresowanie czy pasja. Zdecydowanie inaczej było w przypadku kierunków, kiedy rozpatrywane są ilość miejsc w stosunku do ilości chętnych na jedno miejscu. I tu zdecydowanie przewagę miała: kryminologia oraz japonistyka. Kierunki ogromnie rozsławione w ostatnich latach, dające możliwość dość ciekawej i niestandardowej pracy. Nie da się ukryć, że na wybory młodych ludzi duży wpływ ma moda. A te kierunki zdecydowanie są „na czasie”. Kierunki te, dość intensywnie reklamowane są przez uczelnie. Przedstawiane w taki sposób, by pokazać jak niezwykłe możliwości przyszłej kariery zawodowej, czeka młodą osobę po skończeniu właśnie tego konkretnego kierunku. Oczywiście, dość wysokim zainteresowaniem cieszą się standardowo kierunki lekarskie, dentystyczne oraz ekologiczne.

kryminologia

Kryminologia

Oprócz kierunków studenci także wybierają uczelnie, na której chcieliby studiować. Ci, którzy wybierają kierunki techniczne, przeważnie najchętniej wybierają Politechnikę znajdująca się w Warszawie oraz Gdańsku. Oblegany jest także Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Wiadomo jednak, że po ogłoszeniu wyników wiele osób rozczaruje smak porażki, ale tu mają oczywiście alternatywę w postaci prywatnych uczelni, na których raczej nie ma żadnych problemów z przyjęciem chętnych.

uniwersytet-warszawski

Uniwersytet Warszawski

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>