Nowe kierunki na Uniwersytecie Gdańskim

gdansk-rzekaWszystkim tegorocznym abiturientom oraz tym, którzy wybierają się na studia do Gdańska, spieszymy donieść, iż Uniwersytet Gdański otwiera nowe kierunki, którym warto się przyjrzeć bliżej. Jako ciekawsze kierunki można przywołać akwakulturę biznesu i technologię, a także modelowanie matematyczne.
Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Gdańskim zaczyna się w czerwcu 2017 roku, a można się zapisać na studia przez internet dzięki IRK czyli Internetowej Rejestracji Kandydatów. Do nowych kierunków trzeba się przekonać, jednak, jak zapewniają władze uczelni, stworzono je w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na takich specjalistów. Oto kilka słów o każdym z nowych kierunków, które mogą pomóc podjąć decyzję o dalszym pogłębianiu wiedzy z tego zakresu.uniwersytet-gdanski
Akwakultura – biznes i technologia to kierunek, na którym można podjąć studia I stopnia. Kierunek został utworzony na Wydziale Oceanografii i Geografii. Program studiów został oparty o obszary nauk przyrodniczych, z wykorzystaniem doświadczeń naukowych z zakresu rolniczych, leśnych i weterynaryjnych. Po tych studiach można podjąć pracę w administracji lub firmie, które zajmują się szeroko rozumianą akwakulturą. Można także podjąć pracę w laboratorium zajmującym się akwakulturą.
Drugim bardzo ciekawym kierunkiem jest modelowanie matematyczne i analiza danych. Są to studia stacjonarne I stopnia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Mają profil ogólnoakademicki, interdyscyplinarny, w którym odnaleźć można zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, czy elementy z branży finansowej, które z resztą prezentowane będą przez ekspertów z tej dziedziny. Do tego dochodzi także wiedza z zakresu ubezpieczeń oraz IT. Studia przygotowują do podjęcia pracy w bankach (działy związane z ryzykiem), towarzystwach ubezpieczeniowych czy firmach finansowych. Po studiach absolwent posiądzie wiedzę z zakresu analizy i przetwarzania danych oraz obsługi w tym zakresie.
gdanskBiologia medyczna jest kolejnym nowym kierunkiem, jaki proponuje Uniwersytet Gdański. Studia stacjonarne II stopnia odbywać się będą na Wydziale Biologii. Absolwent będzie mógł się pochwalić wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych, medycznych, nauk o zdrowiu oraz o kulturze fizycznej. Swoją wiedzę będzie mógł zastosować w dziedzinach biochemii, biologii molekularnej, biologii komórkowej, fizjologii czy w neurofizjologii w diagnostyce chorób lub badaniu zaburzeń o podłożu neurologicznym.
Do tego powstały jeszcze kierunki Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej oraz psychologia pracy i biznesu. Zwłaszcza psychologia cieszyć się będzie wielką popularnością, gdyż należy aktualnie do dość modnych kierunków.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>