Wychowanie fizyczne

futbol-dziewczynkiJeśli jest się fanem sportu, ale nie tylko tego kanapowo-fotelowego, lecz czynnego, a do tego samemu się go uprawia z pasją, to warto rozważyć podjęcie studiów w zakresie wychowania fizycznego na akademii wychowania fizycznego. Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy m.in. w szkole.
Jeśli lubi się pracę z dziećmi i młodzieżą, to można iść w karierę nauczyciela w-f. Jednak absolwent wychowania fizycznego to także otwarta droga do zdobycia tytułu trenera personalnego, instruktora danego sportu czy instruktora na siłowni. Można do tego zrobić dodatkowe uprawnienia do prowadzenia przeróżnych zajęć sportowych. Do tego można również można śmiało zająć się prowadzeniem drużyny sportowej w szkole, na osiedlu czy lokalnie. Ważne jest jednak, aby dobrze upewnić się, że nadaje się do studiowania tego typu kierunku, bowiem wychowanie fizyczne nie jest dla każdego.szkolna-sala-gimnastyczna
Zatem, kto może studiować kierunek Wychowanie Fizyczne? Przede wszystkim ten, kto będzie w stanie przejść dość rygorystyczne egzaminy sprawnościowe. Zajęcia na uczelniach realizujących niniejszy kierunek zakładają nie tylko wykłady i ćwiczenia – w rozumieniu zajęć teoretycznych. To także zajęcia na różnych obiektach sportowych – od basenów po stadiony lekkoatletyczne i siłownie. Dlatego obok książek, zeszytów czy notatników oraz przyborów piśmienniczych, student W-F powinien mieć także odpowiednie wyposażenie do zajęć sportowych czyli dobre buty oraz strój sportowy, w tym strój do pływania na basenie.
Zajęcia teoretyczne mogą przypominać te na niesportowych kierunkach. Zajęcia prowadzone są w tematyce nawiązującej do medycyny. Zdrowie fizyczne, funkcjonowanie ludzkiego organizmu, zmiany w nim zachodzące, to przecież nic innego jak biologia, chemia, fizyka. Dlatego studenci kierunku wychowania fizycznego uczyć się będą podstaw i wiedzy z zakresu biochemii, fizjologii, anatomii oraz innych przedmiotach nawiązujących do biologii człowieka.
basen-olimpijskiJeśli więc nie chce się zostać nauczycielem wychowania fizycznego, to należy rozważyć podjęcie dodatkowych studiów, kursów czy szkoleń uzupełniających wiedzą i kompetencje. Warto rozważyć podjęcie nauki w kierunku bycia dziennikarza sportowego, zarządzania w sporcie, turystyki i rekreacji.
Kierunek Wychowania Fizycznego na pierwszy rzut oka może wydawać się prostym sposobem na uzyskanie tytułu magistra. Tymczasem wyczerpujące treningi, wiedza z zakresu medycyny, nauki o człowieku, nauki o prawidłowym żywieniu, wcale nie jest taka prosta. Zatem jeśli ktoś rozważa wybór tych studiów powinien przede wszystkim interesować się sportem, żywieniem czy fizjologią człowieka, a także nie bać się nauki i aktywności fizycznej, ponieważ akurat te dwa aspekty mocno przenikają się na tych studiach.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>